
| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 0.002 % |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 60 Ω |
| Length | 5 mm |
| Width | 3.2 mm |
| Termination | SMD/SMT |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 2 |
| Composition(Kit Type) | Ceramic |
| Height | 1.2954 mm |
| Packaging | Reel |
| Depth | 3.2 mm |
| Lead Free | Lead Free |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| REACH SVHC | Unknown |
| Frequency | 12 MHz |
| Frequency Stability | 30 ppm |
| Frequency Tolerance | 0.002 % |
| Load Capacitance | 18 pF |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 1 year ago) |
| Series Resistance | 60 Ω |
| Schedule B | 8541600080 |
| Drive Level | 1 µW |
| Operating Mode | Fundamental |
| Height - Seated (Max) | 1.3 mm |
Stock: 929
Distributors
pcbx
Unit Price$0.47366
Ext.Price$0.47366
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.47366 | $0.47366 |
| 10 | $0.38016 | $3.80160 |
| 25 | $0.34837 | $8.70925 |
| 50 | $0.31924 | $15.96200 |
| 100 | $0.29255 | $29.25500 |
| 300 | $0.25917 | $77.75100 |
| 500 | $0.22960 | $114.80000 |
| 1000 | $0.21612 | $216.12000 |
